نحوه رفع خطای syntax error

کاربران زیادی با ورد پرس مشغول به کار هستند و از طریق این برنامه فعالیت‌ های مختلفی را انجام می‌ دهند، کاربران قدیمی شاید با خطاهایی که در فضای وردپرس ایجاد می ‌شود آشنایی داشته باشند، اما باید بگوییم کاربرانی که به‌ تازگی وارد ورد پرس شده‌اند با خطاهای مختلفی رو به رو می‌ شوند که ممکن است احساس کنند روشی برای رفع این خطاها وجود ندارد.

در این شرایط باید بگوییم که هنگام به وجود آمدن این نوع از خطاها نباید نگران باشید، چرا که هر خطایی که ایجاد شود روشی برای حل آن وجود دارد.

یکی از خطاهایی که به ‌وضوح مشاهده می ‌شود خطای syntax error  می ‌باشد. زمانی ‌که شما با این خطا رو به رو می‌ شوید می ‌توانید متوجه ایجاد مشکلاتی در کد نویسی شوید. گاهی اوقات وقتی به، به روزرسانی افزونه‌های سایت و قالب آن مشغول می‌ شوید، ممکن است این خطا ایجاد شود یا حتی آبپدیت ورد پرس ممکن است باعث ایجاد چنین خطایی گردد در واقع به‌ طورکلی می ‌توان گفت بعضی از کدهایی که در وردپرس وجود دارد در محل مورد نظر قرار نگرفته‌ اند و باعث ایجاد چنین خطایی می ‌شوند.

همان‌ طور که گفته شد ممکن است این خطا به دلیل خطای کد نویسی در اسکرین باشد که برای رفع این خطا اول باید دلایل آن را بیابید سپس برای رفع آن تلاش کنید. در این خطا ممکن است با عبارتی به اسم unixpictid رو به رو شوید که نشان ‌دهنده خراب بودن کدهای php می‌ باشد. به این معنی که با جا انداختن کاراکتر در php باعث به وجود آمدن خطای سایت شده‌اید. به‌عنوان مثال اگر شما در بعدهای اسکریپت از دستور if استفاده کرده باشید باید قانونی که برای این دستور وجود دارد را به‌خوبی رعایت نمایید قانون if به‌صورت () می ‌باشد.

قسمت بعدی که در این خطا مشاهده می‌ شود مربوط به آدرس فایل است. شما می ‌توانید با مراجعه به این آدرس به‌ راحتی مشکل را رفع نمایید البته اول باید مسیر را بیابید سپس فایلی که مشکل دارد را ویرایش کنید. خطای دیگری که در این ‌جا مشاهده می ‌شود مربوط به خطای کد نویسی می ‌باشد. حال که دلیل به وجود آمدن این خطاها را پیدا کرده‌اید باید برای رفع آن‌ها تلاش خود را انجام دهید. برای رفع مشکل خطای ساین تکست ارور باید آدرس فایل مشکل‌دار را بیابید.

آموزش رفع خطای syntax error به وسیله ftp

زمانی‌ که شما با خطای syntax error روبه رو می ‌شوید، می ‌توانید در صفحه‌ ای که باز شده ‌است محل دقیق خطا را مشاهده نمایید، بنابراین به محل خطا مراجعه کنید و درصدد رفع آن برآیید. برای انجام این کار باید کدی که باعث به وجود آمدن چنین خطایی شده‌ است را ادیت کنید و حتی بسیاری از افراد به ویرایش آن نمی ‌پردازند و کد موردنظر را حذف خواهند کرد.

شاید شما تصور کنید با حذف این کدها تمام مطالب سایت شما حذف خواهد شد و دیگر نمی‌ توانید فعالیت ‌های خود را انجام دهید البته لازم به ذکر است که بگوییم بسیاری از مدیران وب سایت ها برای این‌ که کسی نتواند به کدها دسترسی داشته باشد این قسمت را در پیشخوان پنهان خواهند کرد، بنابراین تحت این شرایط شما کد مورد نظر را در ویرایشگر وردپرس کپی کردید که باعث قفل شدن صفحه می‌شود. برای این ‌که این مشکل را رفع نمایید باید به آخرین فایلی که توسط ftp ویرایش شده‌است دسترسی داشته باشید.

ftp یک برنامه بسیار کارآمد است که می ‌توانید آن را بر روی سیستم خود نصب نمایید و با استفاده از این برنامه به فایل‌هایی که در سایت وجود دارد دسترسی خواهید داشت، درنتیجه به ‌راحتی می ‌توانید آن‌ها را مورد ویرایش قرار دهید.

بعد از این‌که این برنامه را نصب کردید می ‌توانید به‌ راحتی برای رفع خطای syntax error به فایلی که نیاز به ویرایش دارد مراجعه نمایید. ممکن است در این شرایط فراموش کرده باشید که کدام یک از فایل‌ها به ویرایش نیاز دارد، در این‌ جا می‌ توانید به کد خطای موردنظر نگاه کنید که مکان دقیق آن را قادر خواهید از این طریق بیابید. شما می‌ توانید کدی که در آخر اضافه کرده‌اید را حذف نمایید یا این‌ که آن کد را در افزونه ای جدید قرار دهید. بعد از این‌ که این کد را ویرایش یا حذف کردید باید به ذخیره‌  فایل موردنظر بپردازید و دوباره سرور خود را رفرش کنید.

غیرفعال کردن افزونه و قالب برای رفع خطای syntax error

در بسیاری از مواقع که با چنین خطایی رو به رو می ‌شوید ممکن است مشکل از نصب پلاگین و قالب باشد. برای این‌ که تشخیص دهید که مشکل ایجاد شده از پلاگین سایت است یا خیر باید در هاست پوشه پلاگین را مشاهده نمایید و افزونه‌های دارای مشکل (در ورد پرس) را بیابید، سپس افزونه‌ ای که باعث ایجاد چنین مشکلی را شده‌است غیرفعال کنید.

البته گاهی اوقات برای ‌اینکه تشخیص دهید که کدام یک از افزونه ‌ها باعث ایجاد مشکل شده‌ است باید تمامی افزونه‌ ها را غیرفعال نمایید و یکی ‌یکی دوباره آن‌ها را فعال کنید که متوجه افزونه خراب‌ شده شوید. برای این ‌که پلاگین موردنظر را بتوانید از این طریق غیرفعال نمایید باید اسم پوشه پلاگین را در جایی ذخیره کنید و تغییرات ایجاد شده را بر روی آن اعمال نمایید.

با انجام این کار افزونه ‌ای که باعث مشکل شده ‌است را به ‌راحتی می ‌توانید غیرفعال کنید گاهی اوقات ممکن است این خطا به دلیل قالب وب ‌سایت شما ایجاد شده باشد که در چنین شرایطی اولین کاری که باید انجام دهید این است که این قالب وب‌ سایت خود را تغییر دهید. اگر با آپدیت قالب مشکل ایجاد شده حل نشد باید قالب را غیرفعال کنید و قالب جدیدی را جایگزین آن نمایید. برای انجام این کار تنها باید پوشه تم‌ها را بیابید و اسم پوشه ‌ای که باعث شده که این خطا بر روی صفحه ظاهر شود را تغییر دهید.

رفع خطای syntax error به وسیله سی پنل

همان ‌طور که گفته شد خطاهای مختلفی هنگام وارد شدن به سایت ورد پرسی ممکن است بر روی صفحه ظاهر شود که یکی از این خطاها خطای syntax error بود. روش ‌های مختلفی وجود دارد که می‌ توان به وسیله آن خطای ایجاد شده را رفع کرد یکی از این روش‌ ها استفاده از سی پنل می‌باشد. برای این‌ که بتوانید از این طریق خطای موردنظر را رفع نمایید اولین کاری که باید انجام دهید این است که از بین فایل‌های موجود بر روی گزینه فایل منیجر کلیک کنید سپس مسیری که پیغام خطا را داده ‌است بیابید، بعد از پیدا کردن این مسیر باید بر روی گزینه ادیت کلیک نمایید.

بعد از انجام مراحل گفته‌ شده کد موردنظر را باید ویرایش نمایید و تغییراتی را که قرار است بر روی آن اعمال کنید ذخیره کنید و بعد از آن مجدد دوباره به وب‌ سایت وردپرسی خود بازگردید و سایت خود را رفرش نمایید، درنتیجه اگر خطای ایجاد شده رفع شده بود تمام تلاش‌های شما نتیجه داده‌ است.

ارسال نظر