مشکل عدم نمایش عکس در وردپرس

درست است که وردپرس به عنوان یکی از بهترین و محبوب ترین سایت سازها  شناخته می شود؛ با این حال حتی در وردپرس نیز امکان دارد که کاربران با خطا ها و مشکلاتی روبرو شوند که آنها را به چالش بکشد و کاربران مجبور شوند زمان و انرژی زیادی را صرف حل کردن مشکل و چالش به وجود آمده کنند.

در وردپرس نیز برخی خطاها و ارورهایی رایج اند و هر کاربری که از وردپرس استفاده می کند ممکن است روزی حین استفاده از آن با یکی از این خطا و ارور ها مواجه شود. امروز قصد داریم یک مقاله را به مشکل و خطای عدم نمایش عکس در وردپرس اختصاص دهیم. پس اگر شما هم به عنوان یک کاربر وردپرس با مشکل عدم نمایش عکس در وردپرس رو به رو شده‌ اید، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید و در آخر بیاموزید که چگونه می ‌توانید بدون داشتن مهارت خاص، و صرفاً با مطالعه یک مقاله، مشکل عدم نمایش عکس در وردپرس را خودتان به تنهایی حل کنید.

مشکل عدم نمایش عکس در وردپرس

طبق تحقیقات به عمل آمده و با انجام بررسی های لازم متوجه شده‌ ایم که علت مشکل عدم نمایش عکس در وردپرس و نشان دادن تصاویر در وردپرس، در حالت کلی یکی از سه موارد زیر می باشد.اول اینکه خطا در کد نویسی قالب رخ داده باشد، دومین احتمال آنکه اختلالی در کد نویسی ایجاد شده باشد و آخرین احتمال هم اینکه نصب افزونه جت پک و فعال کردن قابلیت فوتون ها به مشکل برخورده باشند.

حال که از دلایل احتمالی مشکل  پیش آمده باخبر شده اید، لازم است به عنوان اولین اقدام متوجه شوید که مشکل شما جزء کدام دسته قرار دارد و علت به وجود آمدن مشکل عدم نمایش تصاویر در وردپرس شما چیست.

برای یافتن این پاسخ لازم است ابتدا به صفحه نوشته خودتان بروید و تصاویری که برای شما نمایش داده نمی شوند را بر رویشان کلیک راست کنید و گزینه ی open image را انتخاب کنید؛ تا تصویر را در یک تب تازه و جدید ببینید.

همچنین می توانید گزینه  copy image address را بزنید تا آدرس عکسی که انتخاب کرده اید برای شما کپی شود تا شما آن را در یک پنجره جدید باز نمایید. با این کار شما می توانید تصویر را مشاهده نمایید.

حل مشکل عدم نمایش تصاویر وردپرس در افزونه چت پک

ممکن است شما افزونه چت پک وردپرس را روی سایت خود نصب کرده باشید و قابلیت فوتون در افزونه کش را فعال کرده باشید؛ در اصل این افزونه کارش ذخیره کردن تصاویر به کار رفته در نوشته های سایت شما در سرور خود می باشد. با این کار تصاویر با سرعت بالاتر اما با حجمی کمتر برای بازدید کنندگان سایت شما نمایان می ‌شوند. در ظاهر این امر بسیار مفید و مطلوب بوده، اما نکته قابل توجه این است که در کشور ما فیلترینگی روی وردپرس صورت گرفته است، در نتیجه تصاویر برای کاربران داخلی بدون استفاده از vpn و یا سایر برنامه های تغییر دهنده آی پی نمایش داده نخواهد شد. در این حالت لینک تصویر شما به گونه ای toucanserver.com/news/wp-content/uploads/2017/09/img.png  می باشد.

شما می توانید با فعال کردن قابلیت فوتون در افزونه جت پک لینک دستور خود را به  i0.wp.com/toucanserver.com/news/wp-content/uploads/2017/09/img.pn تبدیل نمایید. در این حالت ساب دامنه های i1.wp.com و i2.wp.com در نوشته های شما درج خواهد شد؛ اما به دلیل فیلترینگ شما قادر به دیدن آنها نخواهد بود؛ مگر اینکه آی پی خود را به وسیله vpn  تغییر بدهید؛ که در این صورت تصویر برای شما نمایان خواهد شد.

حال برای حل مشکل کافی است تا این قابلیت را در افزونه چت پک وردپرس غیر فعال نمایید برای انجام این کار لازم است تا به مسیر  جت‌پک> پیشخواندر پیشخوان وردپرس بروید و پس از آن در بخش عملکرد با کسی که با عنوان Image Performance قابل مشاهده است را غیر فعال نمایید.

حل مشکل عدم نمایش تصاویر وردپرس به دلیل خطای کد نویسی

دومین خطای رایج در وردپرس برای عدم نمایش تصاویر، اختلال در کد نویسی سایت می باشد. این مشکل در اصل با افزودن یک قطعه کد در فایل فانکشن و یا در هر فایل دیگری از وردپرس پدید خواهد آمد و سبب به نمایش در نیامدن تصاویر خواهد شد.

اگر می خواهید این مشکل را حل کنید باید به عنوان مرحله اول، آخرین تغییراتی که بر روی هر کدام از از فایل های قالب انجام داده‌اید را چک کنید. سپس لازم است قطعه کد مورد نظر را حذف نمایید تا مشکل برطرف شود.

در این گونه مشکلات اگر با کد نویسی آشنایی ندارید پیشنهاد می کنیم از یک فرد متخصص کمک بگیرید تا سریعتر و راحت تر مشکل عدم نمایش تصاویر وردپرس به علت خطای کد نویسی برای شما حل شود.

هرگز فراموش نکنید هنگام ایجاد هرگونه تغییر و ادیت در فایل های وردپرس خود، یک نسخه بک آپ از افزونه ها و کدهای قالب و همچنین هسته اصلی وردپرس تهیه کنید تا اگر حین پروسه به مشکلی برخوردید و خطایی بروز کرد، بتوانید با جایگزین نمودن فایل اصلی مشکل خود را حل نمایید.

گاهی اوقات نیز ممکن است مشکل عدم نمایش تصاویر در وردپرس پس از از نصب افزونه ای جدید پیش بیاید. در اصل این مشکل به خاطر پدید آمدن یک اختلال در کد نویسی افزونه به وجود آمده است و سبب شده تصاویر شما در متن و نوشته ها پدیدار نشوند.

به بیان ساده تر ممکن است است مشکل عدم نمایش تصاویر وردپرس به خاطر نصب و یا حتی به روز رسانی و آپدیت کردن افزونه پیش بیاید چرا که افزونه ها قادرند با نصب و بروزرسانی خود فایل های اصلی هست وردپرس را دستخوش تغییرات قرار داده و کد هایی به آن اضافه نمایند؛ در نتیجه این کد ها با هم تداخل پیدا می‌ کنند و سبب ایجاد مشکلات می شوند.

اگر علت به نمایش در نیامدن تصاویر وردپرس شما جزء این دسته قرار می گیرد، برای رفع آن کافیست تا افزونه ای که نصب و آن را فعال نموده اید را غیر فعال کنید و یا اگر به روز رسانی بر روی افزونه صورت گرفته است، باید آن را به نسخه سابق برگردانید.

در برخی اوقات نیز ممکن است مشکل بعد از مدتی بروز پیدا کند که در این حالت، احتمالاً مشکل از افزونه های که نصب کرده اید نیست.

در این صورت لازم است تمامی افزونه ها را غیر فعال کنید و پس از آن تک تک افزونه ها را به ترتیب و یکی پس از دیگری فعال کنید تا بلاخره به افزونه ای که سبب پدید آمدن مشکل شده است برسید.

برای انجام دادن این کار لازم است ابتدا به مسیر افزونه ها در پیشخوان وردپرس رفته و بعد از آن تیک گزینه ای که در کنار عنوان هر افزونه وجود دارد را فعال نمایید تا کلیه افزونه ها انتخاب شود.

سپس از منوی کار های دسته جمعی گزینه غیرفعال کردن را بیابید و بر روی آن کلیک کنید تا همه افزونه ها را غیرفعال کند. در این مرحله کافی است تا به ترتیب تک تک گزینه ها را به صورت مجزا فعال نمایید و پس از اینکه هر کدام را فعال کردید، لینک نوشته های سایت را مورد بررسی قرار دهید و آن افزونه ای را که پس از فعال کردن آن دیگر قادر به دیدن تصاویر نیستید را بیابید و مورد بررسی قرار دهید؛ سپس مشکل را حل نمایید.

 

ارسال نظر