رفع خطای ۵۰۰ وردپرس

اگر تا به‌ حال از وردپرس استفاده کرده باشید به احتمال خیلی زیاد با خطاهای خیلی رایجی رو به‌ رو شده اید. البته لازم به ذکر است که بگوییم هر کدام از خطاهایی که مشاهده می‌ کنید راه‌ حل‌ هایی برای رفع شدن دارا هستند. یکی از بارزترین خطاهایی که تمامی افراد بارها با آن رو به رو می ‌شوند خطای ۵۰۰ در صفحه سفید ورد پرس می ‌باشد. شاید زمانی که با خطای ۵۰۰ وردپرس رو به رو شوید احساس کنید که سایت خود را از دست داده‌ اید، اما لازم به ذکر است که بگوییم این خطا راه‌ حل خاص خود را دارد و با توجه به راه‌ حل‌ه هی پیشنهادی می‌ توانید خطای به‌ وجود آمده را رفع نمایید.

شاید بسیاری از افراد با معنای خطای ۵۰۰ در ورد پرس آشنایی نداشته باشند در این‌ جا لازم به ذکر است که بگوییم خطای ۵۰۰ در ورد پرس یعنی این‌ که  httpb پیدا نخواهد شد، به‌ طورکلی اگر بخواهیم واضح‌ تر بیان کنیم باید بگوییم سرور قادر به بازیابی http  نیست به همین دلیل این خطا را به کاربران نمایش خواهد داد. البته این خطا را می ‌توان در بسیاری از سیستم‌ های دیگر که با استفاده از آن‌ ها به ایجاد سایت می پردازند، مشاهده می ‌شود.

در این مقاله قصد داریم شما را با دلایلی که باعث می‌ شود خطای صفحه سفید وردپرس ایجاد شود آشنا کنیم و راه‌ حل‌هایی را برای رفع این خطا به شما پیشنهاد خواهیم داد.

علت به وجود آمدن خطای ۵۰۰ در ورد پرس

یکی از عمومی ‌ترین خطاهایی که مشاهده می ‌شود خطای ۵۰۰ است، که می ‌تواند این شک را در دل شماها ایجاد نماید که سایت شما از دست‌ رفته است و تمام اطلاعات روی آن پاک شده‌اند. شاید بسیاری از افراد تصور کنند به وجود آمدن این خطا اتفاق خوبی است، اما باید بگوییم سرور شما با محدودیت‌ های زیادی رو به رو خواهد شد.

ایجاد وقفه در کار اسکریپت

یکی از مهم‌ ترین دلایلی که باعث می‌ شود خطای ۵۰۰ در ورد پرس ایجاد شود از کار افتادن سرور می ‌باشد. به ‌طور معمول این اتفاق زمانی به وجود خواهد آمد که شما در حال انجام یک فعالیت خاصی هستید، اگر احیانا با این مشکل مواجه شوید، می ‌توانید حافظه php را به‌ صورت دستی افزایش دهید. از طرفی ممکن است خود شما نتوانید این کار را انجام دهید برای اینکه خطا را رفع کنید، می‌ توانید به پشتیبانی اطلاع دهید که این مشکل را برای شما رفع نمایند.

به وجود آمدن خطا در فایل htccess

از دیگر مواردی که می‌ تواند باعث شود که خطای ۵۰۰ وردپرس به وجود آید فایل‌ های htccess هستند، اگر تنها یک کاراکتر به این فایل‌ ها اضافه شود بدون‌ شک شما را با چنین خطایی رو به‌ رو خواهد کرد که در این شرایط باید فایل قدیمی را فراموش نمایید و فایل جدیدی را برای خود بسازید. برای انجام این کار تنها کاری که باید انجام دهید این است که فایل مورد نظر را حذف نمایید و بعد پیوندهای یکتا را مشاهده کنید در نتیجه تغییراتی را که ایجاد کرده‌ اید ذخیره نمایید و فایل جدید خود را بسازید.

بسیاری از افراد ممکن است از هاست  cpanel استفاده نماید. برای این‌ که در این شرایط بتوانید خطای ۵۰۰ وردپرس را رفع کنید باید بر روی تنظیمات کلیک کنید و گزینه  haiden را پیدا نمایید. با پیدا کردن این گزینه و کلیک بر روی آن فایل‌ های مخفی شده به شما نمایش داده خواهد شد.

حال زمانی‌ که فایل‌ های پنهان شده به شما نمایش داده می‌ شود، می‌ توانید بر روی آن‌ ها کلیک راست نمایید و اسم فایل را تغییر دهید در نتیجه بعد از انجام این کار صفحه را قفل نمایید که مشخص می ‌شود مشکل شما برطرف شده است شده یا نه؟ اگر در این شرایط مشکل ایجاد شده رفع شده بود می‌ توانید به پیشخوان ورد پرس برگردید و بر روی تنظیمات کلیک نمایید . سپس با ذخیره کارهای انجام‌ شده فایل جدیدی ایجاد خواهد شد.

اگر قصد داشته باشید در هاست دایرکت ادمین تغییراتی را ایجاد نمایید باید وارد فایل منیجر شوید و مسیری که نشان‌ دهنده public html است را بیابید، در این‌ جا با گزینه ‌ای به اسم rename رو به رو خواهید شد که به‌ راحتی با فشردن این کلیک می ‌توانید نام فایل را تغییر دهید و آدرس جدیدی را ایجاد کنید. در نهایت مانند روش قبل به پیشخوان وردپرس بازگردید و تغییرات ایجاد شده را ذخیره نمایید.

افزونه‌ های مخرب

افزونه هایی که در سایت وجود دارد در بیشتر مواقع می ‌تواند خطاهای php را به وجود آورد، بنابراین شما برای این ‌که این خطا را از بین ببرید افزونه مورد نظر را غیرفعال خواهید کرد که بعد از آن باید افزونه‌ی جدیدی را که کاملاً شبیه به افزونه قدیمی است ایجاد نمایید. شاید این سوال را بپرسید که ما چگونه می‌ توانیم افزونه‌ های مخرب را پیدا کنیم؟ برای این کار باید تمامی افزونه هایی که وجود دارد را غیرفعال نمایید بعد از آن تک ‌تک افزونه‌های غیرفعال شده را مجددا فعال کنید تا بتوانید افزونه ‌ای که از کار افتاده است را بیابید.

تحت این شرایط ممکن است خطای 500 وردپرس در پیشخوان وردپرس ایجاد شود، بنابراین شما نمی ‌توانید به پیشخوان دسترسی داشته باشید که در نتیجه قادر به غیرفعال کردن افزونه‌ ها هم نخواهید بود. برای این ‌که بتوانید این مشکل را رفع نمایید باید به مسیر دیگری مراجعه نمایید.

بعد از انجام این کار و رفتن به این مسیر با پایگاه داده ورد پرسی مواجه خواهید شد در این قسمت باید به جدول wp- apshen مراجعه نمایید و دنبال گزینه ‌ای به اسم active plugins باشید، سپس گزینه ادیت را پیدا نمایید بعد از انجام این کار صفحه جدیدی برای شما ایجاد خواهد شد که می‌ توانید مقداری که در این افزونه وجود دارد را تغییر دهید و به انتهای صفحه بروید. در این ‌جا بر روی گزینه go کلیک کنید تا تمامی افزونه‌ها غیرفعال شوند.

افزایش حافظه php

اگر در هاست وردپرس با خطای ۵۰۰ رو به رو شوید و این خطا را به‌ محض وارد شدن به پیششخوان وردپرس مشاهده کردید. باید حافظه php هاست را افزایش دهید. حال سوالی که این‌ جا ایجاد می‌ شود این است که چگونه این کار را انجام دهیم؟ برای انجام افزایش حافظه php تنها باید بر روی فایل منیجر کلیک نمایید و مسیری را که نشان ‌دهنده پابلیک اچ تی ام‌ال دبلیو پی اف مین public html wp می‌باشد در پیش بگیرید.

در این‌جا می ‌توانید فایل جدیدی را ایجاد کنید و کد جدیدی را بر حسب میزان افزایش وارد کنید. حالا فایل را ذخیره نمایید به‌عنوان مثال می‌ توانید در این کادر ۶۴ مگابایت را اعمال کنید. بعد از انجام این کار فایل را ذخیره نمایید و به پیشخوان وردپرس بازگردید حال اگر مشکل شما رفع شده بود، کار خود را به ‌درستی انجام داده‌اید.

ارسال نظر