خطای صفحه سفید وردپرس

اگر تابه حال از وردپرس استفاده کرده باشید بدون شک هنگام ورود به سایت با خطاهای مختلفی رو به‌ رو شده‌ اید و پیغام ‌هایی برای شما ظاهر می ‌شود که نشان از ایرادی در وب ‌سایت است. کاربران قدیمی بارها با این ‌گونه خطاها رو به رو شده و نگرانی زیادی پیدا نخواهند کرد، اما کاربرانی که به ‌تازگی به استفاده از وردپرس پرداخته اند تصور می کنند تمامی اطلاعات وب سایت خود را از دست داده اند و دیگر نمی ‌توانند آن‌ها را بازگرداند. در این‌جا لازم به ذکر است که بگوییم هر گونه خطایی که در وردپرس نشان داده می ‌شود راه ‌حل خاصی برای رفع آن وجود دارد.

یکی از خطاهای رایج در وردپرس خطای صفحه سفید وردپرس می‌باشد،  بنابراین درصورتی ‌که هنگام وارد شدن به سایت با یک صفحه‌ سفید رو به رو شوید، می‌ توانید به ‌صورت اصولی مشکل را برطرف نمایید. گاهی اوقات کاربران و مدیران وب ‌سایت به دلیل این‌ که آگهی زیادی از خطای پیش ‌آمده ندارند دست به اقداماتی می‌ زنند که ممکن است خطر خسارت ‌های جبران ‌ناپذیری را برای آن ‌ها به وجود آورد.

لازم به ذکر است که بگوییم  پدیدار شدن صفحه سفید مرگ علت‌ های مختلفی را دارا است که می ‌توانید آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید و برای این رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام دهید. در ادامه مطالب شما را با علت‌ های مختلف به وجود آمدن چنین خطایی آشنا خواهیم کرد و روش‌ های حل آن را برای شما بیان می‌کنیم.

صفحه سفید مرگ

زمانی ‌که خطایی با عنوان صفحه سفید مرگ مشاهده می ‌شود هیچ ‌گونه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار نخواهند داد و به‌ هیچ‌ وجه متوجه نخواهید شد که چرا این اتفاق در سایت شما به وجود آمده ‌است و چرا چنین خطایی بر روی وب ‌سایت شما نشان داده می ‌شود. با توجه به اسم این خطا می ‌توان گفت که با به وجود آمدن این خطا شما می‌توانید یک صفحه سفید را مشاهده کنید. گاهی اوقات ممکن است زمانی ‌که یک کاربر بر روی لینکی در سایت کلیک کند با این خطا مواجه شود. شما به عنوان مدیر وب سایت باید زمانی که با این خطا مواجه می شوید بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید. برای رفع حل چنین خطایی روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه آن ها را برای شما بیان خواهیم کرد.

روش‌های حل خطای صفحه سفید ورد پرس

همان ‌طور که در مطالب بالاتر گفته شد علت‌های مختلفی وجود دارد که باعث به وجود آمدن چنین مشکلی می شود که برای رفع ا نروش هیا مختلفی را هم پیشنهاد داده اند و با توجه به ان ها می توانید این خطاها را رفع نمایید.

فعال کردن دیباگ وردپرس

یکی از روش هایی که برای خطای سفید صفحه وردپرس مورد استفاده قرار می گیرد فعال کردن دیباگ می باشد. برای انجام این کار بعد از این‌ که شما به هاست خود وارد شدید باید بر روی پوشه‌ ای به اسم فایل منیجر کلیک نمایید سپس مسیری که نشان‌دهنده PUBLIC- HTML  می‌باشد را دنبال نمایید بعد از اینکه بر روی این گزینه کلیک کردید با گزینه دیگری به اسم دبلیو پی کان فیک. پی اچ‌پی WP- CONFIG.PHP رو به رو خواهید شد شما باید این گزینه را فعال نمایید که برای فعال کردن آن هم کدی را به کادر باید اضافه کنید. برای این‌ که فعال کردن دیباگ ها را در وردپرس به ‌درستی انجام دهید باید آموزش آن را مورد مطالعه قرار دهید.

محدودیت حافظه PHP

یکی از مواردی که موجب به وجود آمدن خطای صفحه سفید مرگ می شود محدودیت حافظه پیش‌ فرض وردپرس می ‌باشد. گاهی اوقات در یکی از افزونه‌ ها ممکن است اختلالاتی ایجاد شود یا این‌ که کد های قالب با مشکلاتی همراه شود. حتی میزبانی وب یا هاستینگ هم می ‌تواند باعث به وجود آمدن چنین مشکلی شود.

اولین کاری که شما باید انجام دهید این است متوجه شوید، چرا سایتتان دچار چنین خطایی شده ‌است.  بعد از شناسایی علت خطا یکی از راه‌ حل ‌های گفته‌ شده را برای رفع آن باید در نظر گرفت.  در اکثر مواقع برای این ‌که بتوان خطای صفحه سفید ورد پرس را رفع کرد باید میزان محدودیت حافظه را مورد بررسی قرار داد.

به این معنی که گاهی اوقات ممکن است PHP وردپرس شما بسیار پایین باشد به ‌همین‌ علت این خطا به شما نمایش داده می ‌شود. اگر خطای ایجاد شده به دلیل محدودیت حافظه باشد به‌ راحتی می‌ توانید آن را برطرف نمایید برای این کار تنها باید وارد پنل کاربری هاست شوید و فایل دبلیو پی کان فیک WP- CONFIG  را مورد بررسی قرار دهید و آن را ویرایش کنید. کش کردن وردپرس در این جا می تواند کمک نماید که مشکل پیش آمده را رفع نمایید.

غیرفعال کردن افزونه

اگر با توجه به روش های گفته شده موفق نشدید که مشکل خطای صفحه سفید را رفع نمایید باید تمامی افزونه های موجود را غیر فعال کنید.  چرا که تنها با غیر فعال کردن یک روش نیم توانید متوجه شوید که کدام یک زا افزونه باعث به وجود امدن چننی خطایی شده اند.

اگر به داشبورد مدیریت سایت خود دسترسی دارید به راحتی می توانید به قسمت افزونه ها دسترسی پیدا کنید، بنابراین زمانی که به مشاهده افزونه ها پرداختید باید تمامی آن ها را انتخاب کنید و بر روی گزینه غیر فعال کردن کلیک نمایید. گاهی اوقات ممکن است نتوانید به قسمت داشبورد وب سایت خود دسترسی پیدا کنید.

در چنین شرایطی برای رفع خطای صفحه سفید وردپرس باید به قسمت هاست وارد شوید  و از طریق پوشه ای به اسم فایل منیجر به بخشی که WP- CONTENJ  نام دارد دسترسی پیدا نمایید. در این بخش پوشه ای به اسم PLUGIN وجود دارد که با تغییر دادن اسم آن می توانید تمامی افزونه های موجود را غیر فعال کنید، چرا که وردپرس دیگر قادر به پیدا کردن چنین پوشه ای نخواهد بود. بعد از آن اگر بخواهید تمامی افزونه ها را فعال کنید باید دوباره نام اولیه پوشه را به ثبت برسانید.

غیر فعال سازی قالب مورد استفاده

در بسیاری از مواقع مشکل پیش آمده ممکن است حتی با غیر فعال کردن افزونه ها هم حل نشود، تحت این شرایط باید قالب فعلی که را که مورد استفاده قرارداده اید غیر فعال نمایید و از قالب پیش فرضی که خود وردپرس در نظر دارد استفاده کنید.

یعنی برای اینکه خطای سفید صفحه ورد پرس را رفع نمایید باید دقیقا مانند غیر فعال سازی پلاگین ها قالب ها را هم غیر فعال کرد. در این شرایط اگر می توانید به داشبورد وب سایت دسترسی داشته باشید می توانید به قسمت منوی وب سایت مراجعه کنید  و پوسته ها را انتخاب نمایید. در پنجره ای که باز می شود باید پوسته فعال را غیر فعال کرد  تا خود وردپرس یکی از تم ها را برای وب سایت انتخاب نماید.

گاهی اوقات ممکن است نتوانید به داشبورد وب سایت دسترسی داشته باشید  که این کار را باید از طریق FTP هاست به انجام برسانید. بع داز اینکه به هاست وارد شدید باید به دنبال پوشه ای به نام WP- CONTENT باشید و بعد از آن پوشه تم را بیابید و آن را حذف کنید.

ارسال نظر