ارور 404 در پست های وردپرس

یکی از محبوب ترین سایت ساز ها میان برنامه نویسان و سازندگان سایت وردپرس می باشد؛ اما متاسفانه در برخی مواقع و فقط با رخ دادن یک تغییر بسیار جزئی و کوچک، وب سایت ساخته شده از دسترس خارج می شود. لازم است بدانید که جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد؛ چرا که یافتن راه حل برای مشکلات در وردپرس بسیار ساده تر از آن است که حتی فکرش را بکنید.

توضیح وردپرس به زبان ساده

اگر بخواهیم وردپرس را به ساده ترین شکل ممکن شرح دهیم می توان گفت وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای سایت ساز است که افراد می‌ توانند با بهره مندی از آن، انواع گوناگونی از سایت ها و وبلاگ ها را راه اندازی کنند. وردپرس در اصل به خاطر انعطاف پذیری بالا و همچنین راحتی کار کرده نسبی، توانسته است محبوب ترین و پر استفاده ترین سیستم مدیریت محتوای سایت ساز شود؛ و هر طراح سایت ای حداقل یک بار تجربه استفاده از آن را داشته است.

ارور 404 در ورد پرس

نحوه رفع خطای 404 در پست وردپرس

خوب است در ابتدا و قبل از شروع ارائه راهکارها و پیشنهادات جهت رفع ارور 404  در پست های وردپرس، به توضیح چیستی خطای 404 در وردپرس بپردازیم و ببینیم اصلاً در چه زمانی پیش می آید.

نام دیگر خطای 404، not found به معنای پیدا نشد ویا یافت نشد، می باشد. همانطور که از نامش مشخص است، این خطا هنگامی رخ می دهد که یک فایل پیدا نشده و موجود نباشد. اگر مرورگر اگر از سرور ها فایل را درخواست کنند اما آن فایل در سرور وجود نداشته باشد، ما با خطای 404 رو به رو می شویم.

. همچنین ممکن است در صورت بروز این خطا با عناوین گوناگونی چون 404page not found، 404 Http error، page can not be found  و….  مواجه شوید.

ارتباط خطای 404 با کانکشن و اتصال شما با سرور مورد نظر

به خاطر داشته باشید، هنگامی که با خطای 404 رو به رو می شوید، شما به طور کامل و قطع به یقین به سرور متصل هستید و هیچ گونه مشکلی در کانکشن شما وجود ندارد؛ بلکه درخواست شما در سرور یافت نشده است.

سایر خطاهای رایج در وردپرس، که شبیه به خطای 404 هستند

از رایج ‌ترین خطاها و مشکلات در ورد پرس می ‌توان به خطای داخلی سرور، خطا در ایجاد اتصال پایگاه داده، و خطای 404 اشاره داشت.

در این مقاله قصد داریم خطای 404 که اتفاقاً یکی از رایج ترین خطا ها در ورد پرس نیز به شمار می ‌رود را مورد بررسی قرار دهیم.و همچنین به طور مفصل درباره نحوه اصلاح پست های وردپرس جهت بازگرداندن خطای 404 صحبت خواهیم کرد.

علت بروز ارور 404 یا همان NOT FOUND

در وهله اول ممکن است خطا به دلیل اشتباه کاربر به وجود بیاید. به طور مثال ممکن است که کاربر آدرس صفحه مورد نظر را به نادرستی تایپ کند و اطلاعات وارد شده غلط باشد.به عبارت دیگر کاربر در حال جست و جو برای سایتی است که اصلا وجود خارجی ندارد و این کاملا طبیعی است که با خطای یافت نشد یا همان خطای 404 مواجه شود.

دلیل دومی که ممکن است علت به نمایش در آمدن خطای 404 باشد، تغییرات نشانی صفحات می باشد. اگر شما در آدرس و یا  url صفحه ‌ای را که قبلاً در وب‌ سایت خود داشته‌ اید، تغییری به وجود آورید احتمال دیدن خطای 404 به طور چشمگیری افزایش می یابد.

همچنین حذف صفحات می توانند دلیلی دیگر برای بروز خطای 404 و یا یافت نشد، باشد. اگر شما دست به حذف مقاله ای که در گذشته در وب سایت شما وجود داشته است بزنید، و کاربران به آدرس سابق مراجعه کنند، خطای 404 برای آن ها نمایش داده خواهد شد.

چرا باید به خطای 404 توجه کنیم و برایمان حائز اهمیت باشد؟

حتما می دانید که کاربران با موتور های جستجوگری چون گوگل به بازدید از سایت ها می پردازند.اگر شما بنا به هر دلیلی آدرس سایت خود را تغییر دهید اما مخاطبین شما از آن بی خبر باشند، آدرس سابق شما را سرچ می کنند و با خطای 404 با همان NOT FOUMD رو به رو می شوند.

شایان ذکر است که گوگل به سهولت و سرعت روند دستیابی کاربر به مطلب مورد نطر، بسیار اهمیت می دهد؛ زمانی که برای سایت شما خطای 404 رخ می دهد در واقع این قانون و خواسته گوگل را زیر پا گذاشته اید و در صورت تکرر زیاد این خطا در سئو وب سایت شما تاثیر منفی و مخرب خواهد داشت.

و در آخر اگر با تمامی کار های گفته شده خطا باز هم برطرف نشد، این احتمال را در نظر بگیرید که سایت مورد نظر حذف و از دسترس خارج شده است.

چگونگی مواجه شدن با خطای 404 در وردپرس

به طور معمول حین پروسه، فرد قادر است به بخش مدیریت وردپرس خود، صفحه اصلی وبلاگ دسترسی پیدا کنند؛ اما مشکل این است که موقع دسترسی به یک پست تنها با خطای یافت نشد 404 رو به رو می شود.

برای رفع مشکل کافی است خونسردی خود را حفظ کنید و آگاه باشید که پست های شما هنوز در آنجا وجود دارند و کاملاً در امنیت هستند؛ این اتفاق زمانی رخ می دهد که پروندهhtaccess.  پاک شود و یا در قوانین بازنویسی مشکلی پیش آمده باشد.

تنها کاری که لازم است برای رفع مشکل به وجود آمده انجام دهید، این است که تنظیمات پیوندهای ثابت خودتان را برطرف کنید.

برای از بین بردن خطای 404 در پست های وردپرس نیاز است که تنظیمات پیوند ها و قوانین بازنویسی را به روز کنید. برای این کار در تنظیمات، پیوند های یکتا را انتخاب کنید و به راحتی دکمه ذخیره تغییرات را در آخر کلیک کنید.

پس از این کار قوانین بازنویسی و تنظیمات پیوند های یکتا به سریع ترین شکل ممکن بازنویسی خواهند شد.

ممکن است این روش به کار شما نیاید; در این صورت نیاز است شما فایل

Htacces.. خود را به صورت دستی به روز رسانی کنید.

اگر بازدیدکننده سایت هستیم و این خطا برای ما رخ داده است چه کاری باید انجام دهیم؟

ابتدا صفحه مورد نظر را رفرش کنید.سپس باری دیگر آدرسی  که سرچ کرده اید را مورد بررسی قرار دهید، این امکان وحود دارد که شما آدرس را به طور اشتباه سرچ کرده باشید. در صورتی که  آخرین بخش url‌، یک آدرس مشخص است، آن عبارت را ترجمه و در بخش جستجو سایت سرچ کنید.

رفع مشکل برای سرور های لوکال یا همان محلی

اکثر توسعه‌ دهندگان و طراحان سایت از یک سرور محلی شهر می برند و وردپرس را برای آزمایش در سیستم خود نصب می کنند جهت استفاده از پیوند های نرم‌ افزاری زیبا، لازم است rewrite_module را در پیکربندی Apache MAMP ، WAMP  یا XXAMP را این فعال کنید.

راهکارهای گفته شده جزء بهترین راهکارها برای رفع خطاهای وردپرس 404 می باشند و برای رفع ارور 404  در پست های وردپرس کفایت می کنند. برای انجام این روند شما نیاز به تخصص و یا دانش فنی خاصی ندارید، تنها کاری که لازم است بکنید این است که تمامی مراحل گفته شده را گام به گام و به درستی اجرا کنید.

ارسال نظر