آموزش رفع مشکلات فنی وردپرس

 رفع مشکلات فنی وردپرس

کاربران زیادی با استفاده از وردپرس مشغول به فعالیت هستند، اگر شما هم به‌ عنوان کسی که به ‌تازگی به کاربران وردپرس ملحق شده اید مطمئنا با خطاهای مختلفی رو به‌ رو خواهید بود. یکی از رایج‌ ترین خطاهایی که هنگام وارد شدن به وردپرس مشاهده می‌ کنید این است که به شما نشان می ‌دهد سایت شما دارای مشکل فنی است و باید برای رفع مشکلات فنی وردپرس اقدام نمایید..

با مشاهده این خطا ممکن است تصور کنید که وب‌ سایت خود را از دست داده اید و دیگر نمی ‌توانید اطلاعات داخل وب ‌سایت را مشاهده کنید. البته لازم به ذکر است که بگوییم وردپرس هیچ‌ گونه اطلاعاتی در مورد علت مشکلات فنی در اختیار شما قرار نخواهد داد، اما خوشبختانه به‌ راحتی می ‌توان به رفع مشکلات فنی وردپرس پرداخت.

اگر ورد پرس خود را به ورژن  5.2 آپدیت کرده باشید بدون‌ شک هشدارهایی در مورد خطاهای php مشاهده می ‌کنید، اگر این خطاها به شما نشان داده نشود با یک صفحه سفید و بدون هیچ‌ گونه اطلاعاتی رو به‌ رو خواهید شد که به آن خطای صفحه سفید مرگ گفته می‌ شود.

در نسخه‌ هایی که به‌ روز می‌ شوند به‌ جای نشان ‌دادن صفحه‌ های سفید پیامی را به‌ عنوان سایت مشکلات فنی را تجربه می‌ کند، نشان می‌ دهند. با به وجود آمدن این مشکلات فرانت اند و بک اند سایت از دسترس خارج خواهد شد. فرانت اند جایی است که بازدیدکنندگان آن را مشاهده می ‌کنند و خطا را در یک کادر سفید می ‌توانند، مشاهده نمایند. بک اند که مدیر سایت و کاربران دیگر به آن دسترسی دارند، خطا را با پیام طولانی‌ تری نشان خواهد داد.

این پیام به‌ صورت عمومی نشان داده خواهد شد که معنی ‌های زیادی را در بر دارد، اما باید مطمئن باشید که به ‌معنای حذف شدن وب ‌سایت شما نیست. همان ‌طور که در مطالب بالاتر گفته شد با آپدیت وردپرس به ورژن های بالاتر مدیریت حافظه php  این خطا را به‌ درستی نشان خواهد داد. گاهی اوقات ممکن است این پیام را دریافت کنید، اما با هیچ مشکل فنی رو به رو نباشید در این‌ حال سایت شما در حال بروز رسانی خودکار می ‌باشد.

با توجه به مواردی که گفته شد زمانی‌ که با این خطا رو به رو می‌ شوید باید ۱۰ دقیقه صبر کنید تا متوجه شوید که چه مشکلی ایجاد شده و بعد از آن برای رفع مشکل اقدام نمایید. در ادامه مطالب شما را با روش ‌های مختلف رفع مشکلات فنی وردپرس آشنا خواهیم کرد.

آموزش رفع مشکلات فنی وردپرس

گاهی اوقات که وب‌ سایت شما دچار مشکلات فنی می‌ شود ایمیلی به مدیر وب‌ سایت ارسال خواهد شد که اطلاعاتی را در مورد خطای ایجاد شده در اختیار آن ‌ها قرار می‌ دهد. این ایمیل اطلاعاتی را در اختیار مدیران وب‌ سایت قرار می ‌دهد که کمک می‌ کند هر چه سریع‌ تر خطای ایجاد شده را رفع نمایند. به‌ عنوان مثال اسم افزونه یا قالبی که باعث به وجود آمدن مشکلات فنی شده‌ است را به شما نشان خواهد داد و لینکی را برای قرار دادن وب‌ سایت شما در حالت ترمیم یا ریکاوری قرار می‌ دهد.

حتی اگر این اطلاعات را در اختیار نداشته باشید می ‌توانید خطای موجود را رفع نمایید، اما در این شرایط باید روش‌ های زیادی را امتحان کنید و اگر در وب ‌سایت شما افزونه‌ های زیادی وجود داشته باشد بدون‌ شک مدت ‌زمان زیادی طول می‌ کشد که این خطا رفع شود.

اگر شما به ‌عنوان مدیر وب‌ سایت پیام خطای سایت با مشکل فنی مواجه است را مشاهده کردید باید به سراغ ایمیل خود بروید و حتی ممکن است این ایمیل به پوشه اسپم‌ها فرستاده‌ شده باشد و بعد از آن دستورالعمل‌ هایی را برای رفع مشکلات فنی وردپرس به کار ببرید گاهی اوقات بازدیدکنندگان ممکن است با این پیام رو به رو شوند در این شرایط نمی‌ توانند به ایمیل دسترسی داشته باشند، اما باز هم قادر خواهند بود که به رفع این مشکل بپردازند.

نحوه غیرفعال کردن قالب یا افزونه‌ ها

همان‌ طور که گفته شد پیامی که در مورد مشکلات فنی وردپرس ارسال می ‌شود به بک اند وب ‌سایت مرتبط خواهد بود، بنابراین در این شرایط شما به‌ راحتی به بک اند وب ‌سایت خود دسترسی دارید که می ‌توانید به‌ راحتی افزونه‌ ای را که باعث این مشکل شده‌ است را بیابید، اما اگر شما به‌ عنوان یک بازدیدکننده این خطا را مشاهده کردید باید با توجه به روش‌ هایی که در ادامه گفته می‌ شود برای رفع مشکلات فنی وردپرس تمام تلاش خود را بکار بگیرید.

رفع مشکلات فنی ورد پرس از طریق ftp یا پنل هاست

اگر همان‌ طور که گفته شد شما به ایمیل مدیر وب ‌سایت دسترسی ندارید می‌ توانید با استفاده از  ftp یا دایرکت دامین به قالب‌ ها و افزونه‌ های وب‌ سایت دسترسی پیدا کنید در نتیجه به‌ راحتی قادر خواهید بود افزونه هایی که باعث ایجاد چنین خطایی شده‌اند را بیابید و آن‌ها را غیرفعال کنید .

رفع خطای مشکلات فنی وردپرس در حالت ترمیم

اگر به ‌عنوان مدیر وب ‌سایت به مد ریکاوری دسترسی دارید می ‌توانید بر روی آن کلیک نمایید و به صفحه‌ ی وردپرس وارد شوید که در ابتدا باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید. زمانی ‌که شما در مد ریکاوری به سر می ‌برید این خطا برای بازدیدکنندگان و دیگر کاربران همچنان نمایش داده خواهد شد، بنابراین تنها کاربری که از طریق لینک به مد ریکاوری وارد شده‌است می ‌تواند به وب‌ سایت دسترسی داشته باشد. در حالت مد ریکاوری می ‌توان قالب یا افزونه هایی که باعث خطای ورد پرس شده‌اند را غیرفعال کرد.

قابلیت wp-dabug وردپرس

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌ توان با استفاده از آن خطای ایجاد شده در ورد پرس را رفع کرد قابلیت استفاده از قابلیت wp-dabug ورد پرس می‌ باشد. اشکال زدایی در وردپرس می ‌تواند کمک کند که حالت ‌های خطا یابی یا دیباگ فعال شوند، شاید شما تصور کنید که کار با دیباگ وردپرس بسیار سخت می ‌باشد، اما اگر آموزش نحوه کار با آن را مطالعه نمایید به راحتی برای فعال کردن آن اقدام خواهید کرد. زمانی‌ که شما دیباگ وردپرس را فعال کنید بعد از آن باید وب‌ سایت خود را رفلکس نمایید و در این شرایط به پیامی که ارسال‌شده بود توجه داشته باشید اگر این اعلان رفع شده باشد به‌ راحتی توانسته ‌اید به رفع مشکلات فنی وردپرس بپردازید.

تغییر دادن ورژن php هاست

تکنیک‌ های مختلفی برای رفع مشکلات فنی وردپرس اعلام شد که با استفاده از آن ‌ها به ‌راحتی می ‌توانید حالات دیباگ  وب‌ سایت خود را فعال کنید و مشکلات فنی وردپرس را به‌ راحتی رفع نمایید. لازم به ذکر است که بگوییم شما به‌ راحتی گاهی اوقات می‌ توانید ورژن php هاست را تغییر دهید و از به وجود آمدن خطاهای ایجاد شده جلوگیری کنید. اگر شما به ‌عنوان فردی که طراحی و توسعه وب ‌سایت را برعهده دارید با این خطا مواجه شدید به ‌راحتی می ‌توانید ورژن وردپرس خود را بر روی نسخه ‌های جدیدتری تنظیم کنید.

ریس سر کردن بک کاپ وب‌سایت

همچنین در این ‌جا لازم به ذکر است که بگوییم خطاهای ایجاد شده را ممکن است نتوان با خیلی از روش‌ها رفع کرد، بنابراین برای بهره بردن از چنین شرایطی باید بک کاپ وب سایت خود را به آخرین نسخه ارتقاء دهید.

ارسال نظر